Kapat

%100 Organik Patates Yetiştirmenin Sırrı

Anasayfa
Nasıl Yapılır %100 Organik Patates Yetiştirmenin Sırrı

Marketlerden veya pazarlardan aldığımız patatesler, kısa zamanda, hormonlar ve ilaçlar kullanılarak yetiştirilir ve maalesef besleyici özelliklerinden çok şey kaybederler.

Normal şartlar altında oldukça ucuz ve erişimi her zaman mümkün olan patatese ara sıra erişmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bu nedenle sizlere kendi imkanlarınızla bahçenizde patates yetiştirmenin ne kadar kolay olduğunu anlatmak istiyoruz.

Hem %100 organik hem de oldukça lezzetli patatesler yetiştirmek için;

Nisan ve Ağustos ayları arası ekim yapmanız için en uygun olan tarihtir. Patates tohumlarını güzelce ortadan kesin ve en az iki gözlü olanları iyice temizleyip yerin bir karış kadar altına dikin ve 10-20- 20 ölçüsünde gübre kullanın.

(Gübre satıcısı ne demek istediğinizi anlayacaktır.) Gübre her çöktüğünde yenilemeyi ihmal etmeyin ve toprağın kupkuru kalmamasına özen göstererek ara ara sulayın.

Patatesin yetiştiği toprak genelde çeşitli bakteri ve mantar türlerini toprağa çeker çünkü bu besleyici üründen bizler gibi onlar da faydalanmak istiyor. Bir sonraki sene patates ekerken farklı bir yer kullanmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir