Kapat

1 Limon Ve Küçük Bir Diş Macunuyla Maksimum 5 Güzellik İpucu

Anasayfa
Cilt Bakımı 1 Limon Ve Küçük Bir Diş Macunuyla Maksimum 5 Güzellik İpucu

Güzellik sektörü her gün onlarca yeni ürün bizlere sunarak daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşacağımızın garantisini veriyor. Elbette hayal edilen görünüme kavuşmak için belli bir miktar para harcamamız gerekli. O pahalı ürünleri satın almadan da daha iyi görünemez miyiz?

Elbet te evet. Birazdan bahsedeceğimiz basit yöntemlerle hem daha doğal görünebilir hem de daha az para harcayabilirsiniz. Gelin sadece limon ve diş macunuyla daha güzel nasıl görünebilirsiniz ona bir göz atalım.C vitamini kaynağı olan limonun sağlık açısından faydaları oldukça fazladır. Vücut sıvılarının pH değerini dengeleyen limon aynı zamanda karaciğeri ve bağırsakları temizler. Böbrek ve safra taşlarının çözülmesine yardımcı olur ve serbest radikallere karşı koruma sağlar. Anti-bakteriyel bir besin olan limon ayrıca diş problemlerini giderirken, saç bakımına da iyi gelir. Son olarak limon akne ve siyah noktaların giderilmesini sağlar, tırnakları güçlendirir ve yüze uygulanan limon suyu kırışıklıkları gerginleştirir ve cildi canlandırır. Limonun bilinen yararlarından bir kısmını öğrendikten sonra sıra şimdi diş macununda. Diş macunu hepinizin de bildiği gibi diş ve ağız sağlığımız için günlük temizliğimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Birde diş macunu; sigara içen insanların tırnaklarında sigara kullanımına bağlı olarak meydana gelen sararmaları gidermektedir.

Yara ve yanık tedavisinde kullanılan diş macunu gümüş, ayakkabı ve döküm tavaların temizliğinde de kullanılmaktadır. Şimdi de limon ve diş macununun birlikte nelere iyi geldiğini öğrenmeye. Tırnaklarınızın ve saçlarınızın kısa sürede uzamasını yarayan pek çok ürün vardır. Ancak bunlardan en etkilisi limon ve diş macunuyla yapılan bakımdır. İlk olarak limonu kesip yarısına tırnaklarınızı batırın ve birkaç dakika bekleyin. Limonun içeriğindeki doğal asit tırnaklarınızın beyazlaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra yarısı oksijenli diğer yarısı normal su konulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla temizleyin. Tırnaklarınızı temizledikten sonra tırnaklarınızı dişlerinizin parlak görünmesini sağlayan macunla yıkayın. Tırnaklarınız iyice temizlendikten sonra nemlendirici bir losyon kullanın ve bakımı tamamlayın. Tırnaklarınızın daha temiz ve parlak olduğunu göreceksiniz. Limon ve diş macununun birlikte kullanıldığı bir diğer yer ise sivilce ve siyah nokta tedavisidir. Öncelikle bu tedavide limonun yanında karbonatlı diş macunu veya sade karbonat kullanabilirsiniz.

Öncelikle 1 tatlı kaşığı karbonatla veya karbonat bazlı diş macunuyla 8 damla limon suyunu kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımın yüze kolayca sürülecek kıvamda olması yani ne çok katı ne de çok sıvı olmaması gerekmektedir. Eğer bu kıvama geldiyse maskeniz artık hazır demektir. Bu şifalı maskeyi her akşam yüzünüze iyice sürün ve 10 dakika bekletin. Karbonat ve limon yüzünüzü biraz kaşındırabilir ve çok hafif yanma hissi oluşturabilir. Ancak bu sürede biraz sabredin ve 10 dakika bekleyin. Hemen sonra yüzünüzü bol su ile iyice yıkayıp nemlendirici sürün. Düzenli şekilde kullanacağınız bu maske sayesinde sivilce ve siyah noktalarınızdan kısa zamanda kurtulacaksınız. Bu tarifi dişleriniz için de kullanabilirsiniz. Beyaz dişlere sahip olmak için ilk önce bir pamuk yardımıyla bu maskeyi dişlerinize iyice sürmeniz lazım. 2 dakika bekledikten sonra ağzınızı soğuk su ile çalkalayıp fırçalamalısınız.

limonun faydaları

Bu noktada dişleri fırçalamak ağzı asitten arındırmak ve diş minesini aşındırmamak için oldukça önemlidir. Bu tarifi haftada 2-3 kez dişlerinize uygulayabilirsiniz. Limon ve diş macununun birlikte kullanıldığı ve deneyenlerin çok memnun kaldığı 3 bölgeden bahsettik. Eğer size verdiğimiz tarifleri aynen size bahsettiğimiz şekilde kullanırsanız emin olun farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir