2 Günde Yüzünüzdeki Gıdı’dan Kurtulun!

2 Günde Yüzünüzdeki Gıdı’dan Kurtulun!

Vücudunuzun neresinde yağ depolandığını seçemediğiniz gibi, bu yağdan kurtulmak istediğinizde de kurtulacağınız bölgeyi bilmek mümkün olmayabilir.

Yağı eritmek istediğiniz bölgeye yönelik egzersizler yaparak o bölgedeki kasları çalıştırmanız iyi olur ancak istediğiniz miktarda vermeniz oldukça zor olur.

Peki, yüzünüzdeki şişkin görünümden kurtulmak için ne yapmalısınız?

İlk yapmanız gereken şey, günlük aldığınız kalori miktarıyla, yaktığınız kalori miktarı arasında denge oluşturmaktır. Fakat sadece diyet yaparak kilo veremezsiniz. Mutlaka egzersizle desteklemelisiniz.

İçtiğiniz su miktarını arttırmanız gerekiyor. Hem yemeklerden önce, hem yemek sırasında, hem de yemekten sonra bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Yağ yakmak için vücudunuzun bol suya ihtiyacı vardır. Ayrıca bol su içmenin metabolizmanızı hızlandıracağını da unutmamalısınız.

Sanki ne tüketmemeliyiz dediğinizi duyar gibiyiz. İlk azaltmamız gereken şey tuz. Tuz vücudunuzun su tutmanıza neden olur. Şişen tuz molekülleri vücudunuzu olduğundan şişkin gösterir. Bu sebeple yemeklerinizi mümkün olduğunca tuzsuz tüketmenizi öneririz.

Tuzun yanı sıra eğer alkol tüketiyorsanız, bunu bıraktığınızda aldığınız kaloriyi de oldukça azaltmış olacaksınız. Alkollü içecekler yüksek oranda şeker içeriyor ve maddi-manevi size zarar vererek diyetinizi de bozuyor.

Ayrıca yüz bölgesini çalıştırmak ve inceltmek için bulunmuş birtakım egzersizler var.

Gıdınızdan kurtulmak için:

Dik pozisyonda oturun ve başınızı sol omzunuza kadar eğin, 15 saniye bekledikten sonra sağ omzunuza doğru eğin. Toplam 10 tekrar yeterlidir.

Yanakları inceltmek için balık surat egzersizi:

Dudaklarınızı büzüp, yanaklarınızı içeri çekerek kendinizi bir japon balığına çevirebilirsiniz. Komik görüneceksiniz evet ama yanaklarınızı çalıştırıyorsunuz ve emin olun son gülen siz olacaksınız. 15 kez tekrar yeterlidir.

Üfleme Egzersizi

Yanaklarınızı çalıştırmanın bir diğer yolu da üfleme egzersizleri yapmaktır. Koltuğa dik oturun ve kafanızı olabildiğince geriye atarak tavana bakın. Derin bir nefes alın ve ardından nefesinizi üfleyin. 15 tekrar yeterlidir.

Çene egzersizi

Başınızı olabildiğince geriye atın ve geniş bir şekilde gülümseyin. 10 saniye boyunca pozisyonu koruyun ve 10 tekrar yapın. Bu egzersiz sayesinde hem ağız çevreniz hem de çenenizin altı çalışmış olacak.

Çiğneme egzersizi

Dik bir şekilde oturun ve ağzınızı açmadan çenenizi yukarı aşağı hareket ettirin. Evet, aynı çiğneme hareketindeki gibi. 20 saniye boyunca devam edin ve akabinde dilinizin ucuyla ön dişlerinizi ittirin. 2 tekrar yeterli olacaktır.

Mengene

İki elinizi de yumruk yapıp çenenizin altına yerleştirin. Akabinde çenenizle yumruklarınızı ittirin. Baskıyı zamanla arttırın ve 3-4 saniye devam edin. 5-6 tekrar yeterlidir.

Bu egzersizlerin yanında, evinizde yüzünüzü inceltmek için uygulayabileceğiniz yöntemler ve tüketebileceğiniz doğal ürünler var.

Boynunuzu günde 2 defa kaynamış hintyağıyla yukarıya doğru masaj yaparak uygulayın. (Günaşırı)

Düzenli olarak yeşil çay tüketin.

Yumurta akı, bir yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı sütü karıştırarak boynunuza ve ensenize masaj yapın. (Günde 1 defa)

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.