4 Gün Sadece Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir?

59
4 Gün Sadece Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir?

Diyet kelimesi aklımızda negatif düşünceler oluşturur. ‘Muz diyeti’ ise daha rahatlatıcıdır.
Sadece birkaç haftada 4 kilo verebilmek mümkün diyebiliriz. Muz yiyerek sindirim sisteminizi güçlendirip vücudunuzun da nemlenmesini sağlarsınız.
Yapacağınız başka diyetler enerjinizi düşürebilir. Muz diyetindeki en önemli şey sizi hem beslemesi, hem enerji vermesi bir de tok tutması denebilir.

Muzun Yararları

Sağlığınıza olan katkılarını saymakla bitiremeyiz.

Sınırsız Enerji Sağlar

Muz içeriğinin %74’ü sudur. İçerisindeki birde bol miktarda karbonhidrat bulunduran muz bütün gün enerjik kalmanızı sağlıyor.
Muzdaki karbonhidrat size fazlasıyla enerji sağlar. Mesela vücut geliştirenler ve spor yapanlar, spora gitmeden önce muz yemeleri önerilir.

Muz Diyetine Başlama

Öncelikle marketten veya pazardan muz almaya kendinizi alıştırın. Çünkü dört gün boyunca süt, su ve muz tüketeceksiniz. Muzun rengi veya olgunluğu fark etmiyor. Smoothie bile yapabilirsiniz. Kurutup çerez gibi de yiyebilirsiniz. Her öğünde üç muz yemeniz yeterlidir. Vücudunuz zamanla buna da alışacaktır.

Muz Diyetinde Neler Oluyor

Vücudunuz dört gün boyunca toksinlerden arınmaya başlayacak. Bu süreçte bol bol su tüketin ve umutsuzluğa kapılmayın. Muzun içeriğinde mutluluk hormonu olan serotonin olduğundan hem ruh haliniz düzelecek hem de bel çevresinden yağ yakmaya başlayacaksınız.

Diyeti ilk duyduğumda başta tedirgin yaklaştım. Ancak kilo vermeye başlayınca işe yaradığını fark ettim ve sizlerle paylaşmak istedim. Siz de işe yaradığını düşünüyorsanız arkadaşlarınızla paylaşın.

Şifa olsun.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.