5 Tip Göbek Yağlanması Ve Kurtulma Yolları

60
5 Tip Göbek Yağlanması Ve Kurtulma Yolları

Hepimiz düz ve formda bir karın sahibi olmayı arzuluyoruz. Ancak bu karna sahip olmak normal yollarla hiç de kolay olmuyor. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeninin yanında ciddi bir spor aktivitesi gerektirir. Ancak arzuladığınız karın kaslarına sahip olmak için harekete geçmeden önce, ilk yapmanız gereken nasıl bir karın yağlanmasına sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekir.

Hangi tip yağlanmaya sahip olduğunuzu öğrendiğinizde doğru yöntemlerle kolayca karın yağlarınızdan kurtulabilecek ve hayallerinizdeki vücuda ve sağlığa sahip olabileceksiniz.

Alkol Kaynaklı Yağlanma

Eğer karaciğerinizin işleyebileceğinden fazla sıvı tüketerek karaciğerinizi yorarsanız, sindirim sürecinizi sekteye uğratırsınız. Ayrıca alkollü içecekler yüksek kaloriler içerir. Bu sebeple hem sindirimin zorlaşması, hem de aldığınız fazla kalorilerden ötürü kilo alırsınız. İlk yapmanız gereken alkol tüketiminden tamamen kurtulmanız ve vücudunuza kendisini iyileştirmesi için vakit vermeniz gerekiyor. Daha sonra da beslenme düzeninize daha fazla taze meyve ve sebzeler kattığınızda, karnınızda ki fazlalık kendiliğinden yok olacaktır.

Doğum Sonrası Kiloları

Doğum sonrası bayanlarda ister istemez fazla kilolar meydana geliyor ve çoğu anne bu kilolarından kurtulmakta zorlanıyor. Tek yapmanız gereken yeni doğum yapmış anneler için uygun egzersizlere başlamanız ve doktorunuzdan bu konuda tavsiyeler istemeniz olacaktır. Sonrasında zaman içerisinde formunuza geri kavuşabilirsiniz.

Stres Sebepli Karın Yağlanması

Stresli bir hayat ve uykusuzluk problemi size kilo aldırır. Çünkü stresten ötürü salgıladığınız kortizol hormonu iştahınızı açar ve ekstra kalori almanıza sebep olur. İlk olarak uykunuzu düzenleyerek işe başlayabilirsiniz. Akabinde sağlıksız beslenmeyi olabildiğince azaltmalısınız. Son olarak da eğer çok fazla kahve tüketiyorsanız azaltmanızı tavsiye ediyoruz.

Hormon Düzensizliğinden Kaynaklanan Yağlanma

Hormon düzensizliği kilo almanıza ve kilo verememenize neden olabilir. Doktorunuza danışarak bir hormon paneli yaptırarak herhangi bir düzensizlik olup olmadığını görebilirsiniz. Bu sonuçlara göre beslenmenizi düzenleyerek işe başlayabilir ve ardından sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.

Karın Şişkinliği

Karın şişliği yaygın bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkıyor. Sindirim sisteminizin düzgün çalışmamasından kaynaklanır ve ilk yapmanız gereken daha fazla su tüketmektir. Eğer yoğurt ve kefir gibi bağırsak floranızı geliştirecek prebiyotikler tüketirseniz karın şişliğiniz azalacak ve sağlığınıza ve iyi bir görünüme kavuşacaksınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.