Bu İçecek Kemiklerinizi Çürütüyor!

Bu İçecek Kemiklerinizi Çürütüyor!

Kolanın zararları hakkında geçen yıllarda birkaç araştırma yayınlandı. Sağlığımız için ne kadar zararlı olduğunu bildiğimiz halde hala hem ülkemizde hem de dünyanın her yerinde sıklıkla tüketmeye devam ediliyor.

İnsanlar duyduklarından daha çok kendi gözüyle gördüklerine daha çok inanırlar. Bundan dolayı biz de kolanın zararları hakkında bir içerik hazırlamaya karar verdik. Siz de bu konu hakkında meraklıysanız ve doğru bilgiler öğrenmek istiyorsanız, buyrun devam edin.

Kola içtiğinizde ilk 10 dakika vücudunuza 10 çay kaşığı şeker almış olursunuz. Bu günlük ihtiyacınızın yaklaşık 2 katıdır.

20 dakika sonra aşırı şeker tüketimi sonucu kandaki şeker seviyeleri ani olarak yükselir ve vücudumuz bu durumu dengelemek için yüksek miktarda insülin salgılar. Karaciğerimiz de tüm fazla şekeri yağa dönüştürmek için işe başlar.

40 dakika sonra vücudunuz kolanın içerdiği tüm kafeini tüketir ve karaciğerinize daha fazla şeker gönderme görevi verir. Bunun sonunda kısa sürecek ve bittiğinde kendinizi yorgun hissedeceğiniz bir enerjiye sahip olursunuz.

45 dakika sonra kola uyuşturucu madde görevi görür ve vücudunuza mutluluk hormonları salgılanmasını sağlar. Vücudunuzda ne kadar mutluluk hormonu varsa, zamanla size yetmez hale gelir ve daha fazlası için her şeyi yapar hale gelirsiniz.

60 dakika sonrasında vücudunuzdaki kalsiyum magnezyum ve çinko gibi mineraller kullanılarak sindirim sisteminiz harekete geçirilir, çünkü tüketilen fazla şeker ve yapay tatlandırıcıların atılması gerekmektedir.

Kemiklerinizin beslemesi için lazım olan tüm bu mineraller fazla şekerden kurtulmak için kullanılır ve bundan sonra ise kemikleriniz beslenemez.

Bu zamandan sonra yorgunluk olur ve tembelleşirsiniz. Ayrıca aynı mutluluğu tekrar hissetmek için kola tüketme ihtiyacı hissedersiniz. Ancak zaman geçtikçe kemiklerinize zararı daha da fazla olacaktır. Meyve suları lezzetinin yanında, daha sağlıklı bir içecek olarak tavsiye edilir.

Arkadaşlarınızı da bilgi sahibi yapmak için bu içeriğimizi onlarla paylaşın ve mümkün olan en kısa sürede kolayı hayatınızdan tamamen çıkarın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.