Eldeki Ve Bilekteki Kistlerinden Kurtulma Yolu

Eldeki Ve Bilekteki Kistlerinden Kurtulma Yolu

Genelde bilek çevresinde içi sıvı dolu tümsek benzeri oluşumlar vardır. Her eklemin üzerinde olabilir ve ağrıya sebep olabildikleri gibi zararsız türleri de vardır.

Meydana çıkmalarının temel sebebi eklemlerin fazla zorlanmasıdır ama üzülmeyin çok az türü ağrıya sebep olur ve genellikle kendi kendilerine geçerler. Bu yazımızda sizlere bu kistlerden kurtulma yollarını anlatacağız.

Eklem üzerindeki kistin ganglion olduğunu anlamanız için;

Şişliğe dokunduğunuzda canınız acıyor mu?

Ekleminizi oynatmak acı veriyor mu?

Uyuşma veya karıncalanma var mı?

Bu soruların cevabı evet ise yazıyı okumaya devam edin. Eğer kist oldukça acı verici ve hayatınızı zorlaştırıyorsa mutlaka bir doktora uğrayın. fakat bu kist sadece görsel olarak sizi rahatsız ediyorsa, evde de bundan kurtulabilirsiniz.

Kistlerden Kurtulma Yolları

2-3 damla tütsü(buhur) yağını kistin üzerine damlatın ve nüfuz etmesine zaman verin. Günde iki kez uygulamanız kafidir ve kist inşaallah kaybolacaktır.

3 damla limon otu yağı ve 1 çay kaşığı hindistancevizi yağını karıştırın ve kistin üzerine uygulayın. Yarım saat bekleyin ve durulayın. Günde 3-4 kez kafidir.

2-3 damla çay ağacı yağı ve 1 çay kaşığı hindistancevizi yağını karıştırın ve kistin üzerine sürün. Üzerini bir bant yardımıyla kapatarak dışarıyla irtibatını kesin. Günde 1 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Bir yemek kaşığı elma sirkesi ve yarım bardak su karışımını pamuk yardımıyla kistin üzerine yerleştirin. 30 dakika sonra durulayın. Günde 2-3 defa uygulamanız yeterlidir.

Kullanılmış poşet çaylarını kistin üzerine yerleştirin ve 20-25 dakika bekletin. Daha sonra suyla durulayın.

Hintyağını ince bir tabaka şeklinde kistin üzerine uygulayın ve üzerini bantla sarın. 25-30 dakika sonra durulayın.  Günde 2 defa uygulayın.

Aloe vera özünü direkt şekilde kiste uygulayın ve 30 dakika sonra durulayın. Günde 2-3 defa tekrarlayın.

1 çay kaşığı zerdeçalı macun kıvamına getirecek kadar su kullanarak kiste sürün. 30 dakika sonra durulayın.

Ganglion Kistlerinin Oluşması Nasıl Önlenir?

  • Su içmeyi ihmal etmeyin. Günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.
  • Eklemlerinizi ısındırmadan fazla zorlamayın.
  • Günlük spor yapın ve vücudunuzu hareketli tutun.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.