Kapat

Göz Kapaklarınız Size Kalp Krizini Önceden Haber Veriyor

Anasayfa
Sağlıklı Bilgiler Göz Kapaklarınız Size Kalp Krizini Önceden Haber Veriyor

Kalp krizi aniden gelerek hem ülkemizde hem de dünyada birçok insanın zamansız ölümüne neden oluyor. Eğer ailenizde kalp rahatsızlığı geçmişi olan biri varsa, sağlığınıza daha da dikkat ederek yaşamanız gerekiyor. Belirtiler görülmeye başladıktan sonra kriz geliyorum diyor artık. İngiliz bilim adamlarının yaptığı araştırmalar gösteriyor ki göz kapaklarınızın üzerinde biriken yağ bezeleri kalp sağlığınız hakkında gayet açık bilgi veriyor.

Bu yağ bezelerinin köz kapaklarında görülme nedeni kandaki yüksek kolesterol seviyesinden kaynaklanıyor. Kolesterol seviyeniz yüksekse ve göz kapaklarınızda bu tip yağ bezeleri oluşuyorsa kesinlikle kalp doktorunuzdan bir randevu alın ve daha sonra olabileceklere karşı tedbirinizi alın.

Görmeyi engellemedikleri ve aynı ben gibi gözüktükleri için insanlar bu yağ bezelerini fazla önemsemiyor ve yaş ilerledikçe deride meydana gelen değişimlerden biri zannediyor.

Kadınlarda göz kapakları üzerinde bulunan yağ bezeleri kalp krizi riskini %8 oranında fazlalaştırıyor. Bu durumda olan hastalar yakın takibe alınarak olumsuz sonuçların önüne daha erken geçiliyor. Erkeklerde ise eğer yağ bezeleri var ise kalp krizi riski %12 oranında artış gösterebiliyor. Bu krizler büyük çaplı olup ciddi sıkıntılara yol açabildiği gibi, küçük çaplı olup vücudunuza siz farkında olmadan yavaş yavaş da zarar veriyor olabilir. Bu sebeple oluşan yağ bezelerini ihmal etmemeniz oldukça faydanıza.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir