Kediotu Strese, Psikolojiye, Uykusuzluğa İyi Geliyor

Kediotu Strese, Psikolojiye, Uykusuzluğa İyi Geliyor

Avrupa ve Asya kıtasında yaşayan insanlar kediotunun sağlığa faydalarını iyi bilirler. Ancak günümüzde tüm rahatsızlıklar ilaçlarla tedavi edilmeğe başlandığı için insanlar yaratıcının bize sunduğu şifa kaynaklarına eskisi kadar önem vermiyor.

Kediotu uyku ve endişe bozukluklarını iyileştirmede ve stresle mücadelede sıkça başvurulan bir tedavi biçimidir. Beyni rahatlatan hormonların salgılanmasında aktif rol oynar ve bu sayede siz de daha az stresli ve endişeli olursunuz.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki piyasadaki güçlü anti depresan ilaçlar gibi etkileri olan kediotu kökü depresyon tedavilerinde de alternatif bir ilaç olarak kullanılabilir. Sakinleştirici etkisi ile uykunuzu düzenlemek ve rahat, deliksiz bir uyku çekmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer ilaç kullanmayı denerseniz baş etmeniz gereken birçok yan etkiler olacaktır. Kediotu tamamen doğal bir tedavidir ve yan etkiler hakkında endişelenmeniz yersizdir.

Gün içerisinde hem iş hem de özel hayatımızda birçok stresli işlerle baş ediyoruz. Kediotunun sakinleştirici etkisi ile artık günlük yaşamınızdaki stres sizin canınızı sıkamayacak. Kaslarınızın gevşediğini, beyninizin rahatladığını hissedecek ve daha huzurlu bir yaşam süreceksiniz.

Eğer ara ara ağrılar çekiyorsanız, kediotu bu sorunlarınıza da iyi gelecektir. Beyninizi ve kaslarınızı rahatlattığı için daha az ağrı çekeceksiniz. Özellikle her ay görülen menstürel ağrılar için yan etkisiz bir tedavi vaat ediyor. Hatta yapılan çalışmalar tansiyon seviyelerinin de zamanla düzene girdiğini gösteriyor.

Kediotunu Nasıl Kullanmalıyız?

Her eczanede kapsül şeklinde haplarını bulabilir veya aktarlardan temin edebilir akabinde çayını yaparak içebilirsiniz. Bir bardak sıcak suya 2 – 3 gram kediotu koymanız kafidir. Birde kediotunun yağı da eczanelerde satılmaktadır. Bu yağı da rahatlıkla tüketebilirsiniz.

İsterseniz kedi otu çayının tarifini izleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.