Kilo Vermek İsteyen B Vitamini Bol Bu Un’u Tüketsin

79
Kilo Vermek İsteyen B Vitamini Bol Bu Un’u Tüketsin

Beyaz un buğdaydan elde ediliyor ve bilindiği gibi beyazlatmak için kimyasal maddeler katılıyor. Beyaz un yerine daha sağlıklı olan ve özellikle Karadeniz bölgesinde sürekli kullanılan mısır unu imdadımıza yetişiyor. Gelin mısır ununun unutulan 6 faydasına beraber göz atalım.

B Vitamini Bakımından Zengindir

Sadece mısırın öğütülerek un haline getirildiğini düşünürsek, neredeyse hiç besleyiciliğini kaybetmediğini söyleyebiliriz. Ayrıca mısır unundan gelen vitamini vücut daha rahat kullanıyor. Çünkü içerisinde zararlı kimyasallar yok ve vücut bunları birbirinden ayırmakla uğraşmıyor.

Zengin Lif İçerir.

Günlük lif ihtiyacınızı karşılamazsanız, sindirim problemleri yaşarsınız. Bir bardak mısır unu 4 mg lif içerir. Sizi hem tok tutar, hem de diyabeti kontrol altına almada yardımcı olur. Kolesterol seviyelerini düşürmede ve kilo vermek için rahatlıkla kullanılabilir.

Kalorisi Azdır.

İşlenmiş ürünler aşırı kalori ve az miktarda besleyici içerir. Birde mısır unu hem daha az kalori içerir hem de beyaz una kıyasla daha fazla besleyicidir. Kilo vermek istiyor ama başaramıyorsanız, mısır unu içeren ürünleri deneyin.

Glütensizdir

Nişastalı ürünlerin çoğu glütenlidir ve eğer bir rahatsızlığınız varsa ve glütensiz beslenmeye özen gösteriyorsanız zor ve pahalı bir alışveriş listesi sizi bekliyor diyebiliriz. Mısır unu kullanmayı seçerseniz hem keseniz hem de mideniz rahatlar. Genellikle çölyak hastaları için mısır unu önemli bir gıdadır.

Düşük Şeker İçerir.

Mısır unu oldukça az şeker içerir. Şeker kullanmaktan kaçınsak bile yediğimiz içtiğimiz çoğu üründe şeker veya yapay tatlandırıcılar bulunur. Fakat mısır ununda bir bardakta 3 gram bulunur. Bu neredeyse hiç şeker yok demek.

Yağ İçermez

Amacınız kilo vermek ve sağlıklı beslenmekse, mısır unu en iyi yiyeceğinizdir. Her öğününüze mısır unu ekleyebilir ve çeşitli gıdalar yerine kullanabilirsiniz. Siz de rahat bir mide, sağlıklı beslenme ve hızlı bir sindirim sistemine sahip olmak istiyorsanız, mısır ununu düzenli tüketmeye çalışın.

Allah şifa versin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.