Kapat

Kimseden Ücret Almadan İyileştiriyorlar, Tek Bir Şartla

Anasayfa
Sağlıklı Bilgiler Kimseden Ücret Almadan İyileştiriyorlar, Tek Bir Şartla

Eklem ve kas ağrısı, unutkanlık, romatizma, grip gibi rahatsızlıkları olanları, İslam Dikbıyık sayesinde faaliyete geçen Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki arı çiftliğinde alternatif tıp yöntemi ile tedavi olunuyor.

İslam Dikbıyık 20 yıl önce Artvin’de çobanlık işinden sonra Bursa’ya taşındı, bir arkadaşı sayesinde arıcılığı öğredi. Arıcılığa bir bahçe kiralayıp 2 kovanla başlayan Dikbıyık bu iş de kendini geliştirdi ve 100 kovan arıya ulaştı. Bursa’nın Cumalikızık Mahallesi’nde Arı çiftliği kurdu ve Apiterapi adı verilen alternatif tıp yöntemi ile insanların hastalıklarını tedavi edecek çözümler üretmeye başladı.

Çiftlikteki ‘apitoryum’ adında bir kısımda, eklem ve kas ağrısı, romatizma, unutkanlık ve grip hastalıkları olan insanların akapunktur noktalarına arı iğnesi sokularak tedavi yöntemi uygulanıyor.

Çoğu üniversitelere ürün göndermelerinin yanı sıra, üniversite hocaları ile ortak çalışmaları da bulunuyor. Çiftlikte doktorumuz da mevcut diyen Dikbıyık, “Yaşlı insanlarda ayak ağrıları için geliyorlar doktorumuz onlarla ilgileniyor. Onların akapunktur noktlarına arı iğnesi yaparak tedavi ediliyor. Bu yöntem eskiden beri uygulanır.” diye sözlerine devam etti.

 Api Turizmi Son Zamanların Modası

Dikbıyık; “Daha çok hafta sonu insanlar çiftliğimize ilgi gösteriyor ve çiftliğimizde arı sevme yeri de mevcut. Kovanları açıp insanlara kraliçe arıları ve işçi arıları gösteriyoruz, nasıl su içtiklerini görüp keyf alıyorlar. Genelde insanlara buraya aileleri ile gelmelerini tavsiye ediyoruz. Çiftlik api turzmi için de kullanılıyor, gelen insanlarla birlikte kovanları açıp polen topluyoruz, önce temizleyip daha sonra polenleri buzdolabına yerleştiriyoruz. Tek şartımız gelen misafirlerin bizimle birlikte çalışması. Soba yakılacak, odun kesilecek, sobanın üzerinde çay demlenecek. Kimseden ücret talep etmiyoruz.” diyor.

Arı Zehrinin Yararları Adeta Şifa Deposu

Doktor İmren Işık merkezde görev yapıyor ve arı ürünlerinin hatta zehrinin faydalarını saymakla bitiremeyiz diyor. Arı ürünlerini sağlıklıyken kullanmakta faydalı çünkü bağışıklığı güçlendirip, sağlıklı kalmamızı sağlıyor. Arı zehri ve ürünleri, tüm mantar ve bakteriyel hastalıklarda, soğuk algınlığında, romatizmada, damarsal bozukluklarda kullanılmaktadır. Hepsinden önce mutlaka yapılması gereken şey ise, ufak bir test yapıp insanların arı zehrine karşı alerjisinin olup olmadığını öğrenmek.

Kimler Apiterapi Yaptıramaz?

 • 18 yaşını doldurmamış kişiler
 • Pıhtılaşma ve kanama bozukluğu olanlar
 • Kontrol altına alınmayan kalp damar hastaları
 • Hamile olanlar, emziren anneler

“Kimseden Ücret Almadan İyileştiriyorlar, Tek Bir Şartla” üzerine 9 yorum

 1. Nadir dinç says:
 2. Sevim says:
 3. Esengul Çelebi says:
 4. M.Mustafa Güleç says:
 5. Yurdanur says:
 6. meral says:
 7. Sule kalkan says:
 8. Ayşe Demirtepe says:
 9. Seyhan yazıcı says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir