Kapat

Köri Yaprakları Kullanarak Saçı Uzatma ve Gürleştirme

Anasayfa
Saç Bakımı Köri Yaprakları Kullanarak Saçı Uzatma ve Gürleştirme

Piyasada saçınıza iyi geleceği söylenen birçok ürün var. Düzenli kullanımda ciddi faydalar göreceğinizi söylemelerine rağmen kullananlardan olumlu geri dönüşlere çok az rastlıyoruz. Diğer taraftan, köri yaprakları yemeklerinize güzel tatlar katmanın yanında saçlarınız için de şifa dağıtıyor.

Hem tükettiğimiz besinlerden, hem de havadan saçımıza geçen birçok zararlı maddeler saçımızın sağlığını olumsuz etkiliyor ve zamanla saç kırılmalarına hatta saç dökülmelerine bile neden oluyor. Yaratıcının bize sunduğu kainat eczanesindeki şifalı bitkiler imdadımıza gönderiliyor.

Köri yaprakları saç köklerini güçlendirerek, saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Yeni saç köklerinin büyümesine yardımcı olur ve eski  saç görünümünüzü size geri kazandırır. Köri yapraklarından maksimum faydayı elde etmek için size vereceğimiz tarifi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Çemen otu tohumu
  • Köri yaprakları (kurutulmuş da olur)
  • Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Bir avuç çemen otu tohumunu ve köri yaprağını yağ kullanmadan bir tavada 10-15 dakika kısık ateşte 5 dakika kavurun. Yaprakların ve tohumların rengi değiştiğinde ocaktan alın ve öğüterek toz haline getirin. Akabinde hindistancevizi yağını ısıtarak bu toz karışımın içine dökün ve 5 dakika daha karıştırarak pişirin. Ardından soğumaya bırakın. Karışım soğuduğunda süzün ve kalan yağı saçınıza tatbik edin. 10-15 dakika masaj yaparak saçınıza yedirin ve 15 dakika kadar bekleyin. Hemen sonra saçınızı yıkayın. Haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Sonuçları kısa zamanda alacağınıza inanıyoruz. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir