Kuru Fasulyenin Bilmediğiniz Faydaları

Kuru Fasulyenin Bilmediğiniz Faydaları

En sevdiğimiz bakliyat çeşitlerinden biri olan ve kültürümüzle de özdeşleşen kuru fasulye hem oldukça lezzetlidir hem de oldukça sağlıklıdır. İhtiyacınız olan lif, protein, B1 vitaminimagnezyum ve bakır gibi özellikleri vücudunuza kazandırır.

Ayrıca iyi kolesterolünüzü yükselterek sizi kalp krizi riskine karşı korur ve magnezyum zengini olduğu için damarlarınızın sağlıklı kalmasında önemli faydalar sağlar. Gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi size kazandırır ve ihtiyacınız olmayan fazla kaloriyi sizden uzaklaştırır.

Bunun yanı sıra, folik asit içerdiği için hafızanızı da güçlendirici etkiye sahiptir. Eğer folik asit eksikliğiniz olursa, bu ciddi bir problemdir ve Alzheimer’s hastalığına zemin hazırlayabilir.

Diğer yandan, şeker hastaları için harika bir gıda olduğundan bahsetmek doğru olacaktır. Zengin lif ve protein içeriği, diyabet hastalarının dikkat etmesi gereken kan şekeri seviyelerini dengede tutar ve uzun süre tokluk hissi oluşturur. Kanda ne kadar az şeker dolaşırsa, şeker hastaları için o kadar sağlıklı olacaktır.

İçerdiği zengin lif ve protein içeriği hem vücut geliştirmek, hem de kilo vermek isteyenlere ciddi faydalar oluşturur. Hem tokluk hissi, hem de yüksek protein içeriğiyle ihtiyaç duyulan besini sağlarlar.

İster geceden suda bekleterek ister yemek öncesi 20 dakika düdüklüde pişirerek harika yemekler yapabilirsiniz. Siz değerli okuyucularımız ailelerini ve sevdiklerini bu değerli besinden mahrum bırakmıyorlardır ama biz yine de üzerimize düşeni yaparak sizleri kuru fasulyenin faydaları konusunda tekrar bilgilendirmek istedik.

Şifa olsun!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.